Dzięki metodzie laserowej zęby można wybielić od ręki

Dzięki metodzie laserowej zęby można wybielić od ręki

Wbrew powszechnej opinii zęby da się wybielić od ręki i bysławicznie, a efekt takiego wybielania może się utrzymać do 2-3 lat. Zabieg z użyciem wysokostężonego perhydrolu oraz prawidłowego naświetlania przystosowaną do tego lampą LED jest nie tylko bezbolesny, ale i natychmiastowy. Przeważnie wybielanie laserowe w profesjonalnym gabinecie dentystycznym nie trwa więcej niż 30 minut. Może jednak niekiedy trwać nieco dlużej, jednak nie więcej niż 45 minut, w zależności od rodzaju i koloru zębów pacjenta.

Należy jednak pamiętać, że wybielanie zębów to nie malowanie ich farbą na biało tylko utlenianie szkliwa w celu przywrócenia im naturalnej bieli. Dlatego jest niezmiernie ważne, aby pamiętac o fundamentalnych zasadach higieny pozabiegowej. Mowa o tzw. białej diecie. Biała dieta, do której należą m.in. mleko i sery, to nie tylko doskonałe produkty odchudzające, bogate w białko, wapń i witaminy oraz dobre bakterie usprawniające trawienie. To także konieczność do zachowania efektów wybielania. Białą dietę należy stosować do dwóch tygodni po zabiegu wybielania z uwagi na to, że wszystkie inne produkty mogą barwić zęby i zepsuć cały efekt wybielania laserem. Do listy produktów niewskazanych zaraz po wybielaniu należą czerwone wino, kawa, papierosy, soki, buraki i generalnie każdy produkt mający działanie koloryzujące.

Podsumowując, efekt laserowego wybielania zębów może być zarówno natychmiastowy jak i długotrwały. Wymaga on jednak pewnej dedykacji pacjenta i przestrzegania, przynajmniej tuż po zabiegu, zaleceń białej diety. W przeciwnym razie żaden stomatolog nie będzie odpowiadał za rezultaty niezgodne z oczekiwaniami pacjenta, gdyż zabieg wybielania wymaga współpracy na linii pacjent-dentysta. Warto przy tej okazji wspomnieć, że inne metody wybielania zębów takie jak paski wybielające, pasty wybielające, domowe metody, bądź zabiegi u kosmetyczek nie dadzą ani natychmiastowego efektu ani nie będą się tak długo utrzymywać jak w przypadku wybielania laserowego. Szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że jedynie stomatolodzy mogą korzystać z nadtlenku wodoru o stężeniu wyższym niż 6 proc., a im wyższe stężenie tym skuteczniejsze wybielanie.

facebooktwittergoogle_plusmailby feather