Co to takiego ten akcelerator LED?

Co to takiego ten akcelerator LED?

Gdyby wyszukać w Internecie metody wybielania zębów to najpewniej pojawią się dwie: wybielanie laserowe oraz wybielanie kosmetyczne. Nic jednak dziwnego, albowiem są to najpopularniejsze znane metody. Celowo pominięto tak zwane domowe metody wybielania zębów, gdyż ich skuteczność na dobrą sprawę można wsadzić pomiędzy bajki. Zdarzają się wprawdzie jednostkowe przypadki, na których takie wybielanie przyniosło efekt, ale jest to efekt po pierwsze bardzo krótkotrwały, a po drugie sam zabieg domowego wybielania może być niebezpieczny dla zdrowia i często wiąże się z olbrzymią nadwrażliwością zębów.

Zęby to wyjątkowo wrażliwa część ludzkiego ciała dlatego warto powierzać je specjalistom, a nie przypadkowym osobom po kursach kosmetycznych. Częstym pytaniem, które zadają stomatologom pacjenci jest to najbardziej oczywiste: Czy zęby można wybielić u kosmetyczki albo samemu? Oczywiście można, ale tu z pomocą przychodzi dość wulgarne porównanie do ginekologa. Kiedy kobieta odczuwa bóle jajników to udaje się z tym do lekarza. Diagnozy przeprowadzane na sobie albo co gorsza próby samodzielnego leczenia mogą się skończyć fatalnie. Tak samo jest z wybielaniem zębów, które jako część stomatologii estetycznej należy powierzać jedynie fachowcom.

Fachowość ma jeszcze jeden niezaprzeczalny atut przy wybielaniu zębów. Najnowsza dyrektywa Unii Europejskiej wyraźnie zakazuje używania środków czynnych nadtlenku wodoru o stężeniu powyżej 6 proc. poza gabinetami stomatologicznymi oraz przez osoby do tego niewykwalifikowane. W praktyce oznacza to, że wyłącznie lekarz dentysta ma prawo oraz wiedzę do używania żeli o wyższym stężeniu nadtlenku wodoru przy wybielaniu zębów. Nie jest to bez znaczenia, gdyż różnice w jakości wybielania pomiędzy żelami o stężeniu przykładowo 3% a 32% są kolosalne. Im wyższe stężenie środka czynnego tym dłuższy efekt wybielania, a sam zabieg w tym drugim przypadku trwa o wiele krócej i wystarczy tylko jedna sesja w gabinecie.

W gabinetowym wybielaniu zębów wykorzystuje się tak zwaną metodę laserową, która idealnie współgra z wysokostężonym perhydrolem. Pomimo szumnej nazwy, akceleratory do wybielania nie są laserami tylko lampami o zróżnicowanej temperaturze i długości światła. Najbezpieczniejsze przy wybielaniu zębów są lampy LED, gdyż emitowane przez nie tak zwane Mi>zimne światło nie podowuje rozgrzania środka czynnego, co mogłoby powodoważ oparzenia dziąseł, jak ma to miejsce w przypadku lamp halogenowych. Z kolei lampy LED, których używamy w SmileSPA są całkowicie bezpieczne, a sam zabieg z ich użyciem – bezbolesny. Niemniej wybielanie laserowe przy użuciu akcelerata LED oraz wysokiego stężenia nadtlenku wodoru to najlepsza jak dotąd znana metoda: gwarantuje powrót do naturalnej bieli zębów już po jednym zabiegu, a efekt utrzymuje się nawet do dwóch lat.

facebooktwittergoogle_plusmailby feather